Чорний діамант

Кілька років назад в моду стрімко увійшли  чорні діаманти. Найбільше ціняться камені глибокого чорного кольору з сильним блиском. Попит породжує  пропозицію, тож у продажу вони стали з’являтися все частіше.

Так що ж таке чорні діаманти? Діаманти огранюють з чорних монокристалів  природного алмаза, що відноситься до V різновидності за класифікацією Ю.Л.Орлова. Ці алмази є зональними: прозорі ділянки чергуються із зонами, що збагачені чорними включеннями. При перегляді їх в мікроскоп можна побачити зони, що просвічують, можлива також наявність голубої флюоресценції в переважній частині кристала.

Діаманти з полікристалічних агрегатів алмаза – IX різновидність, або борт, характеризуються відсутністю прозорих ділянок та флюоресценції. На їх гранях при великому збільшенні  можна бачити мікрозабарвлення, пов’язане з різною орієнтацією зерен в агрегаті. Чорний колір таких алмазів обумовлений присутністю включень ( графіт, хромшпінеліди, самородні метали, сульфіди, останні досліди дозволили додати магнетит та гематит).  

 

За матеріалами: Московського державного геологорозвідувального університету; ЕСО АК АЛРОСА; ІГЕМ РАН; Роні Кероб Лтд, Москва, Росія; Солодова Ю.П., Седова Е.А., Жихарева В.П., Тітков  С.В., Зудін Н.Г.